Edukacja i Nauka

Wykorzystaj czas, drugiego już nie będziesz miał

Off 15

„Wykorzystaj czas, drugiego już nie będziesz miał”

O tym pisałem już wielokrotnie. Zabierz się w końcu za działanie, bo jeżeli nadal będziesz nic nie robił, to nic nie osiągniesz, a potem na stare lata będziesz żałował. Na koniec to:

„Odetchnij więc, zastanów się
Znajdź jego sens, bierz życie takim jakie jest
I ciągle szarp, i zmieniaj je
Przed siebie idź, bierz życie takim jakie jest
I zmieniaj je, i ciągle walcz, przed siebie idź”

Trzeba stale iść do przodu. Trzeba opuścić swoje przyjemne i komfortowe miejsce. Jeżeli chcesz wzrastać, to musisz to zrobić. Na tym polega rozwój osobisty i tak jest też zbudowany dzisiejszy świat. Nie mówię, że masz bezwzględnie uczestniczyć w wyścigu szczurów. W ogóle masz o nim nie myśleć – tak jakby nie istniał lub był po prostu częścią życia, niczym szczególnym. Prawda jest niestety brutalna – życie to walka, czy tego chcesz czy nie.

Nie warto już naprawdę zajmować się ideałami młodości. Wiem co mówię, bo kiedyś sam angażowałem się w różnego rodzaju „polityki” i nic z tego nie wynikało. Nie zmieniłem świata, ale straciłem mnóstwo czasu. Dziś już jest na szczęście inaczej. Dostrzegłem co jest ważne, a co nie. Musisz się w pełni skupić na własnym życiu i swoim najbliższym otoczeniu, a nie na życiu innych, obcych Ci ludzi, którzy niekoniecznie czekają na zbawienie, które starasz się im idealistycznie przekazać. Oni maja swoje sprawy i troski.

A czy Ty znasz jeszcze jakieś inne piosenki, które zawierają w sobie mnóstwo porad życiowych? A może polecasz wiersze? Napisz o tym w komentarzu!

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Szkolenie z asertywności

    Do czego przyda się szkolenie z asertywności? Szkolenia dotyczące zachowań ludzi w różnych sytuacjach są coraz bardziej popularne i jak się okazuje bardzo przydatne. Przykładem może tu być szkolenie z asertywności, które pozwoli każdemu uczestnikowi nauczyć się i wyćwiczyć prawidłową postawę podczas odmawiania lub wyrażania swojego sprzeciwu oraz nieulegania wpływom innych osób. Szkolenie z asertywności…

  • Szkolenia interpersonalne

    Rozwój, czyli słów kilka o szkoleniach interpersonalnych Mając wewnętrzne blokady, obawiając się konfrontacji czy kontaktu z innymi ludźmi ciężko jest funkcjonować w dynamicznie zmieniającym się świecie. Ciężko również znaleźć odpowiednie zajęcie dla siebie kiedy wszystko nas przytłacza. W takim przypadku warto skorzystać ze szkolenia interpersonalnego. Szkolenia interpersonalne są dla każdego. Świat stoi przed nami otworem,…