Edukacja i Nauka

Szkolenia BHP pracowników

Off 7

Szkolenia BHP pracowników
Każda firma prowadząca swoją działalność na terytorium Polski jest zobowiązana do zapoznania każdego nowo przyjętego pracownika z przepisami z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Taki obowiązek nałożony jest odgórnie na wszystkich pracodawców zgodnie z przepisami Kodeksu Pracy. Przedsiębiorstwa najczęściej przeprowadzają szkolenia BHP w siedzibie swojej firmy, zatrudniając w tym celu wykwalifikowanego szkoleniowca, dzięki czemu pracownicy mogą poszerzyć swoją wiedzę bez konieczności dojazdu do siedziby firmy przeprowadzającej takie szkolenia. W przypadku, gdy pracodawca nie przeprowadzi takiego szkolenia, a pracownik w czasie pracy ulegnie jakiemuś wypadkowi, to w tym momencie cała odpowiedzialność spada na pracodawcę, który może mieć w związku z tym poważne problemy. Z tego właśnie względu takie szkolenia są niezwykle ważne, aby zminimalizować zagrożenia związane z daną pracą poprzez wpojenie każdemu pracownikowi wszystkich zasad związanych z organizacją bezpiecznego miejsca pracy.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Hologramy semestralne

    Hologramy semestralne Mało który student zdaje sobie sprawę, jak dużą rolę w jego życiu pełnią hologramy semestralne. Niektórzy nie wiedzą nawet, że właśnie tak nazywają się te naklejki na tyle ich legitymacji, która jak sama nazwa wskazuje, pełni funkcję legitymacyjną. Prościej mówiąc, dokument ten służy do potwierdzenia tożsamości, statusu studenta konkretnej uczelni i studiowanego kierunku….

  • Gry ćwiczące umysł

    Gry ćwiczące umysł Czy umysł można ćwiczyć? Liczne badania wskazują na ścisłe powiązania między grami, czy to komputerowymi czy też zwykłymi planszowymi a ćwiczeniem umysłu. Gry ćwiczące umysł to takie gry, które rozwijają logiczne myślenie, ćwiczą sprawność umysłu, a także pamięć, koncentrację i percepcję. O jakich grach możemy powiedzieć, że to są gry ćwiczące umysł?…