Edukacja i Nauka

Starożytna nauka

Off 14

Od czasów prehistorycznych, ludzie zdobywali nowe umiejętności i przekazywali je z pokolenia na pokolenie. Ich wiedza stopniowo ewaluowała.

Znaczącym postępem, jakiego dokonała nauka, było wynalezienie pisma klinowego przez, prawdopodobnie, Sumerów. Nastąpiło to na Bliskim Wschodzie, w czwartym tysiącleciu przed naszą erą.
Najstarsze formy tego dawnego pisma, to ciągi kropek, oznaczające poszczególne zwierzęta w stadzie, następnie, pojawiły się pierwsze liczby, opisane za pomocą obrazków, które z czasem zostały uschematyzowane, co dało początek drodze do wynalezienia pisma symbolicznego.
Przez wszystkie wieki, zdobywanie wiedzy, było bardzo ważne, ale w starożytnej Grecji, edukacja miała szczególne znaczenie. W starożytnych greckich polis – Atenach i Sparcie, ukształtował się system, pewnego rodzaju szkolnictwa.
Duże osiągnięcia naukowe zrobiono również w starożytnej Azji. W Indiach, rozwinęła się astronomia i arytmetyka, natomiast w Chinach skonstruowano pierwsze sejsmometry, do mierzenia siły trzęsień ziemi.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Przepisywanie nagrań

    Przepisywanie – praca Przepisywanie nagrań to praca, którą podejmują zazwyczaj osoby chcące nieco dorobić do domowego budżetu. No cóż, musimy pracować, żeby móc funkcjonować w społeczeństwie. Można jeszcze wygrać w totolotka, ale niestety przeciętny Kowalski raczej nie wygrywa, tylko musi ciężką pracą zarobić na utrzymanie. Takie życie. Nikt jednak nie mówił, że będzie łatwo. Wróćmy…

  • Agencja influencerów

    Zarabianie jako influencer Do zarabianiu na social media potrzebne jest na pewno duże grono obserwatorów, które trzeba sobie na spokojnie i powoli, aczkolwiek sumiennie budować. Na początek najlepiej sprawdzi się tutaj Instagram. Zazwyczaj pierwszych obserwatorów zdobywa się na tej platformie bez żadnego wysiłku, a kolejnych chociażby poprzez zamieszczanie jakichś ładnych zdjęć, dodawanie wartościowych postów lub…