Edukacja i Nauka

Skrzypce czy perkusja

Off 12

Świetnym sposobem umuzykalniania dziecka jest nauka gry na instrumencie. Trzeba jednak wybrać instrument odpowiedni do predyspozycji i możliwości dziecka.

Nauka gry na skrzypcach lub wiolonczeli nie jest wskazana jeśli dziecko nie ma dobrze wykształconego słuchu muzycznego, bo czystość dźwięku zależy nawet od precyzyjnego ustawienia palca na gryfie. Gitara i mandolina nie sprawiają tej trudności, bo zakres ucisku strun ograniczony jest progami.
Nauka gry na fortepianie wymaga odpowiedniej budowy dłoni, pozwalającej na objęcie na klawiaturze co najmniej jednej oktawy.
W szkołach podstawowych wprowadzona jest nauka gry na flecie prostym, ma to na celu umuzykalnienie uczniów, ale nauka gry na bardziej rozbudowanych instrumentach dętych zależy od dobrej kondycji układu oddechowego.
Ostatnio popularna jest wśród młodzieży nauka gry na perkusji, do tego potrzebne jest głównie poczucie rytmu i kreatywność w dostosowywaniu aranżacji utrzymującej tempo i dynamikę wykonywanych przez zespół utworów.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Liceum wieczorowe Warszawa

    Liceum wieczorowe Warszawa Szkoła zawodowa to często wybierany kierunek przez młodzież po szkole podstawowej. Do wyboru jest wiele ciekawych kierunków, między innymi kucharz, fryzjer, mechanik samochodowy czy sprzedawca. Po zdobyciu odpowiedniego zawodu warto jednak pomyśleć o dalszym kształceniu i zdaniu matury, która będzie przepustką do studiów i różnorodnych kursów pomaturalnych. Szkoła wieczorowa to świetna opcja…

  • Szkolenia interpersonalne

    Rozwój, czyli słów kilka o szkoleniach interpersonalnych Mając wewnętrzne blokady, obawiając się konfrontacji czy kontaktu z innymi ludźmi ciężko jest funkcjonować w dynamicznie zmieniającym się świecie. Ciężko również znaleźć odpowiednie zajęcie dla siebie kiedy wszystko nas przytłacza. W takim przypadku warto skorzystać ze szkolenia interpersonalnego. Szkolenia interpersonalne są dla każdego. Świat stoi przed nami otworem,…