
Uroczystość pasowania na przedszkolaka
Wszystkie dzieci, które rozpoczęły przygodę z edukacją, od najmłodszych lat stają przed wieloma okazjami do wprowadzenia ich w kolejne etapy szkolnictwa i życia. Jedną z pierwszych uroczystości, która przypieczętowuje dany okres życia jest pasowanie na przedszkolaka. Jest to dla dzieci pierwsza okazja publicznego wystąpienia przed rodzicami, nauczycielami i innymi uczestnikami imprezy. Początkiem września dzieci przygotowywane są do tej uroczystości. Aby wszystko zostało dobrze przygotowane i realizacja imprezy przebiegła pomyślnie, nauczyciel powinien przygotować scenariusz pasowania na przedszkolaka. Powinien on zawierać w sobie cele akademii, sposób jej przeprowadzenia, spis narzędzi potrzebnych do jej realizacji oraz przebieg zaplanowanej uroczystości.
Głównymi celami, jakie powinny być ujęte w scenariuszu są: nawiązanie współpracy z rodzicami i opiekunami maluchów, wspomaganie procesu integracji, adaptacji i przynależności dzieci do grupy przedszkolnej, pokonanie wstydu, nieśmiałości i lęku, poczucie ważność dziecka oraz wzbudzenie w nim odpowiedzialność i w związku z nową rolą, która zostanie mu nadana.
Przy organizacji tego typu akademii należy zadbać o odpowiednią atmosferę, zadania postawione dzieciom, zaprezentować atrakcje przygotowane przez przedszkolaków, a także pokazać dzieciom, że to przede wszystkim ich dzień.
Related Posts
-
22 stycznia 2020 -
22 stycznia 2020 Eksperymenty P. Archibalda i W. Griffitta
-
22 stycznia 2020 Sokrates – Wartości i dylematy
Losowe artykuły:
-
16 sierpnia 2022 Organizacja absolutorium
Organizacja absolutorium Absolutorium jest słowem pochodzącym z łacińskiego, oznacza „zwolnienie”. Wśród studentów jest to ukończenie studiów przed obroną pracy dyplomowej. Dlatego absolutorium nie oznacza końca studiów. Uroczystość mogą świętować studenci pierwszego stopnia, jednak organizacja absolutorium bierze pod uwagę głównie studentów ostatniego roku. Przed rozpoczęciem absolutorium organizowane są dla studentów próby. W tym czasie omawia się…
-
16 sierpnia 2022 Geologia inżynierska
Geologia inżynierska Geologia inżynierska stanowi dział geologii, który został wydzielony jako samodzielna nauka w latach 20. XX w. Do zadań tego działu nauki należy badanie środowiska geologicznego, jego zmienności i ewolucji dla potrzeb planowania przestrzennego i regionalnego, oraz projektowania różnego rodzaju obiektów budowlanych. Jest to bardzo popularny i przyszłościowy kierunek studiów, zwłaszcza w dzisiejszych czasach….