Teksty

Organizacja absolutorium

Off 17

Organizacja absolutorium
Absolutorium jest słowem pochodzącym z łacińskiego, oznacza „zwolnienie”. Wśród studentów jest to ukończenie studiów przed obroną pracy dyplomowej. Dlatego absolutorium nie oznacza końca studiów.

Uroczystość mogą świętować studenci pierwszego stopnia, jednak organizacja absolutorium bierze pod uwagę głównie studentów ostatniego roku.

Przed rozpoczęciem absolutorium organizowane są dla studentów próby. W tym czasie omawia się szczegółowo każdy punkt wydarzenia.

Podczas uroczystości odbywają się przemówienia od uczelnianych władz oraz wręczanie dyplomów pamiątkowych. Studenci ubierają się w birety i togi.

Kiedy odbywają się absolutoria? Zaczynają się pod koniec maja. Ich koniec może przypaść nawet na lipiec. Dzieje się tak dlatego, że absolutoria organizuje się tylko w weekendy.

Na uroczystość każdy student może kogoś zaprosić. Trzeba pamiętać, że absolwenci mają określoną liczbę zaproszeń. Ich liczba zależna jest od danej uczelni – jej organizacyjnych możliwości.

Udział w uroczystości wiąże się z kosztami. Jest to kolejny punkt zależny od uczelni. Koszt może wynosić kilkadziesiąt lub od 100 zł wzwyż. Dlaczego aż tyle? W cenę wchodzi m.in. wypożyczenie biretu, togi, przygotowanie dyplomów oraz sali.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Jak ćwiczyć mózg?

    Sposoby na dobrą pamięć Problemy z pamięcią dotyczą w zasadzie każdego. Niejednokrotnie spowodowane są one czynnikami zewnętrznymi takimi jak stres czy roztargnienie. Gorzej dzieje się jednak wtedy gdy notorycznie zapominamy o tym co musimy zrobić, bądź gdzie się pojawić. Rozwiązaniem mogą okazać się suplementy diety wzbogacone w składniki wspomagające pamięć oraz pracę mózgu. Nie jest…

  • Kampanie dla influencerów

    Platformy dla influencerów Najwięksi gracze w środowisku social media nie muszą starać się na własną rękę o wynajdywanie zleceń, bo te zlecenia same ich znajdują, albowiem reklamodawcy czy nawet przedsiębiorcy sami się do nich zgłaszają. Co innego influencerzy początkujący i nowi. Oni muszą już włożyć trochę wysiłku w znalezienie pierwszych zleceń, zanim w ogóle reklamodawcy…