Edukacja i Nauka

Nauka i edukacja to bardzo ważna ścieżka w życiu każdego człowieka

Off 8

Nauka i edukacja to bardzo ważna ścieżka w życiu każdego człowieka. Rolą rodzica jest ich odkrycie talentów oraz pomoc w ich rozwoju. W żadnym wypadku nie można zmuszać dziecka do realizacji własnych, niespełnionych marzeń.

Od najmłodszych lat należy czujnie przyglądać się zainteresowaniom dziecka. Systematycznie proponować zajęcia adekwatne do jego talentu, np. warsztaty taneczne dla dziewczynki lubiącej tańczyć lub warsztaty kulinarne dla dziecka mocno angażującego się w kuchenne prace. W przypadku szybkiej rezygnacji z danych zajęć przez pociechę nie wolno jej karcić. Przyczyną zniechęcenia do udziału w warsztatach może być np. osoba prowadząca. Wówczas należy przeprowadzić z dzieckiem rozmowę i zachęcić go do nowego miejsca lub zaproponować inną formę zajęć.

Istotną rolą w odkrywaniu talentu dziecka jest obserwacja, rozmowa i cierpliwość dokładana ze strony rodziców. Dziecko ma prawo nawet w ciągu kilku dni zrezygnować z dotąd interesującego go tematu, diametralnie zmienić hobby. To normalny proces w poznawaniu świata.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Szkolenia interpersonalne

    Rozwój, czyli słów kilka o szkoleniach interpersonalnych Mając wewnętrzne blokady, obawiając się konfrontacji czy kontaktu z innymi ludźmi ciężko jest funkcjonować w dynamicznie zmieniającym się świecie. Ciężko również znaleźć odpowiednie zajęcie dla siebie kiedy wszystko nas przytłacza. W takim przypadku warto skorzystać ze szkolenia interpersonalnego. Szkolenia interpersonalne są dla każdego. Świat stoi przed nami otworem,…

  • Gry ćwiczące umysł

    Gry ćwiczące umysł Czy umysł można ćwiczyć? Liczne badania wskazują na ścisłe powiązania między grami, czy to komputerowymi czy też zwykłymi planszowymi a ćwiczeniem umysłu. Gry ćwiczące umysł to takie gry, które rozwijają logiczne myślenie, ćwiczą sprawność umysłu, a także pamięć, koncentrację i percepcję. O jakich grach możemy powiedzieć, że to są gry ćwiczące umysł?…