Artykuły, Felietony, Nowości, Porady, Teksty

Gry ćwiczące umysł

Off 9

Gry ćwiczące umysł
Czy umysł można ćwiczyć?
Liczne badania wskazują na ścisłe powiązania między grami, czy to komputerowymi czy też zwykłymi planszowymi a ćwiczeniem umysłu.
Gry ćwiczące umysł to takie gry, które rozwijają logiczne myślenie, ćwiczą sprawność umysłu, a także pamięć, koncentrację i percepcję.
O jakich grach możemy powiedzieć, że to są gry ćwiczące umysł?
Warto tutaj zwrócić uwagę, że nie chodzi tylko o gry komputerowe, chociaż jest wiele takich gier, które z całą pewnością pomagają rozwijać czy to logiczne myślenie, czy też pamięć. Jednak także w czasach kiedy mało kto miał dostęp do komputera wielką furorę robiły gry ćwiczące umysł, takie jak np domino itp.
Jak wybierać spośród wielu rekomendowanych gier ćwiczących umysł?
Czym się kierować przy ich wyborze? Z pewnością wiekiem osoby grającej, a także jej zainteresowaniami. Nic tak nie zraża do gry jak nieumiejętność jej zrozumienia, czy też brak zainteresowania tematem. Powinniśmy także nauczyć nasze dzieci, nowe pokolenie, że nie tylko z komputerem czas upływa przyjemnie i pożytecznie. Zwłaszcza osoby o łagodnym upośledzeniu powinny mieć możliwość korzystania z gier, które pomogą im w rozwijaniu pamięci, koncentracji czy też logicznego myślenia.
A więc wszyscy korzystajmy z gier, które ćwiczą umysł.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Agencja influencerów

    Zarabianie jako influencer Do zarabianiu na social media potrzebne jest na pewno duże grono obserwatorów, które trzeba sobie na spokojnie i powoli, aczkolwiek sumiennie budować. Na początek najlepiej sprawdzi się tutaj Instagram. Zazwyczaj pierwszych obserwatorów zdobywa się na tej platformie bez żadnego wysiłku, a kolejnych chociażby poprzez zamieszczanie jakichś ładnych zdjęć, dodawanie wartościowych postów lub…

  • Testy Multiselect policja

    Testy Multiselect policja Kandydaci do Policji muszą przejść odpowiednie badania, których głównym celem jest sprawdzenie osobowości. Testy Multiselect policja uznaje za pierwszy, najtrudniejszy i najważniejszy etap w rekrutacji. Wykonanie badań pomoże uzyskać informacje o osobie ubiegającej się o miejsce w szeregach. W testach pytania zazwyczaj dotyczą cech charakteru, temperamentu, poziomu wrażliwości, emocjonalności, ale także reagowania…