Edukacja i Nauka

Grahame i jego historia

Off 14

Grahame i jego historia

Grahame jest 4-letnim dzieckiem, które wykazuje nieprzeciętne zdolności w czytaniu. W wieku dwóch lat potrafił czytać na głos proste książki. Parę lat później czytał gazety, a nawet encyklopedie. Jest on czarującym, pewnym siebie dzieckiem, które ma dużą wiarę we własne możliwości kontrolowania wydarzeń. Usiadł chętnie do zabawy z kloc|kami, a rozmowę, którą przeprowadziłem z tym chłopcem, nieznacznie skróconą i zredagowaną podaję poniżej.

– „Czy wiesz, co chcemy, abyś zrobił?”

-„Tak”. (Bardzo pewny siebie, siada na brzegu krzesła z wyrazem ożywienia na twarzy.) „Czy mogę zacząć teraz? Dobrze. O, to jest łatwe. Czy dobrze to zrobiłem?” -„Spójrz na te klocki, czy one wyglądają tak samo, Grahame?” „Tak. Dobrze zrobiłem! Czy mam zrobić inną rzecz?”

-„Zrób to, proszę. www

-„Oh, to jest łatwe! (Przesuwa klocki szybko, z dużą pewnością siebie.)

-„Świetnie!”

Wzory są coraz trudniejsze, lecz nawet wówczas, kiedy Grahame waha się, nie traci wiary we własne umiejętności. Posuwa swój klocek wolniej, lecz nadal w sposób metodyczny. Każdy sukces wita ogromnym zadowoleniem. Cieszy go umiejętność kopiowania wzorów. Po znacznie trudniejszym wzorze, który udało mu się skopiować, powie|dział: „To było trudne … Jestem mądry, że to zrobiłem”. Nie chełpił się, ani też nie prosił o potwierdzenie swojej mądrości. Stwierdzał fakt i miał rację.

Michael jest małym, 4-letnim chłopcem o pociągłej twarzy, nieśmiałym w obyciu

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Organizacja absolutorium

    Organizacja absolutorium Absolutorium jest słowem pochodzącym z łacińskiego, oznacza „zwolnienie”. Wśród studentów jest to ukończenie studiów przed obroną pracy dyplomowej. Dlatego absolutorium nie oznacza końca studiów. Uroczystość mogą świętować studenci pierwszego stopnia, jednak organizacja absolutorium bierze pod uwagę głównie studentów ostatniego roku. Przed rozpoczęciem absolutorium organizowane są dla studentów próby. W tym czasie omawia się…

  • Liceum zaoczne Warszawa

    Liceum zaoczne Warszawa opinie Wiadomym jest to, że w dzisiejszych czasach bardzo często szukamy ważnych dla nas informacji w internecie. Jednymi z nich są opinie na temat miejsc, które warto odwiedzić, czy też produktów, które należy kupić. Przykładem mogą być opinie o szkołach, do których możemy uczęszczać, aby dalej się edukować. Może być to na…