Edukacja i Nauka

Funkcje zabawy

Off 10

Funkcje zabawy

Rozwój każdego człowieka zależy od jego początkowych dni, miesięcy oraz lat życia. Warto wtedy zwracać uwagę na to w co dziecko się bawi, w jakie gry gra oraz jakie funkcje te zabawy powinny spełniać. Bowiem oczywistym jest, że każda zabawa, czy czynność jaką dziecko wykonuje powinna mieć jakiś określony cel. Zatem jakie są funkcje zabawy? Oto kilka z nich:
– kształtowanie sprawności motorycznej;
– zgłębianie i poszerzanie wiedzy o otaczającym świecie;
– przyswajanie norm, reguł, zasad dotyczących życia w społeczeństwie;
– nabywanie umiejętności asymilacji;
– uwalnianie swoich emocji, napięć;
– kształtowanie umiejętności okazywania uczuć;
– nabywanie umiejętności kreowania samego siebie i przybierania różnych ról;
– poznawanie słabszych i mocnych stron.
Wszystkie te funkcje w fachowej literaturze można przydzielić do poszczególnych kategorii to jest funkcje kształcące, wychowawcze, terapeutyczne oraz projekcyjne. By zgłębić tą wiedzę nie trzeba jednak wybierać się do biblioteki czy księgarni ponieważ w internecie jest dostępnych mnóstwo fachowych materiałów, z których zawsze można skorzystać.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Szkolenia dla nauczycieli z certyfikatem

    Szkolenia dla nauczycieli Jest wiele zawodów, w których trzeba nieustannie podnosić swoje kwalifikacje i kompetencje, a także być na bieżąco z nowymi metodami czy technikami. Tak też jest w zawodzie nauczyciela, gdzie jest to wymagane przy kolejnych stopniach awansu zawodowego, ale również aby zdobywać nową wiedzę. Najatrakcyjniejsze i cieszące się największą popularnością są szkolenia dla…

  • Testy Multiselect policja

    Testy Multiselect policja Kandydaci do Policji muszą przejść odpowiednie badania, których głównym celem jest sprawdzenie osobowości. Testy Multiselect policja uznaje za pierwszy, najtrudniejszy i najważniejszy etap w rekrutacji. Wykonanie badań pomoże uzyskać informacje o osobie ubiegającej się o miejsce w szeregach. W testach pytania zazwyczaj dotyczą cech charakteru, temperamentu, poziomu wrażliwości, emocjonalności, ale także reagowania…