Edukacja i Nauka

Empiryczne dane

Off 16

Dane empiryczne seksualna pozycja

Przykład tego najgorszego, co mogło się stać, ujawniono w Wielkiej Brytanii parę lat temu, kiedy chłopiec, którego iloraz inteligencji poz|walał zaliczać go do geniuszy, został skierowany do domu dla dzieci nieprzystosowanych. Jego matka wyjaśniła: „Nie był łubiany przez swoich nauczycieli, a większość z nich uważała go za cholerny kłopot, ponieważ on uważał, że ich lekcje były stratą czasu”. Amerykańscy psychologowie, Jacob Getzela i Philip Jackson, komentują:

Często uważamy za rzecz oczywistą to, że uzdolnione dziecko jest jednakowo doce|niane zarówno przez nauczycieli, jak i rodziców, w klasie i w domu że zarówno nauczyciele, jak i rodzice myślą identycżnie o jego szansach odniesienia sukcesu w życiu dorosłym oraz że dzieci również chcą być uzdolnione. Można udowodnić, iż każde z tych założeń odnośnie do wartości uzdolnionego dziecka może być kwestionowane. Dane empiryczne dotyczące tych założeń Wykazują, że uzdolnione dziecko nie jest jednakowo doceniane przez nauczycieli i rodziców, w szkole i w domu że nauczyciele i rodzice nie myślą podobnie o jego szansach odniesienia sukcesu w życiu dorosłym, a dzieci również nie wszystkie chcą być uzdolnione, chociażby w tradycyjnym zrozumieniu tego słowa („Phi Delta Kappa”, tom 40, nr 2, listopad .1958).

To stwierdzenie jest poparte wynikami ankiety, która tworzyła część moich badań nad nieprzeciętnie uzdolnionymi dziećmi (wybitnymi). Ich rodziców poproszono, by ocenili następujących dziesięć cech według wartości, jaką przywiązywaliby do każdego stwierdzenia mającego na celu określenie, czy dziecko jest „uzdolnione”.

-1. Korzystna ocena nauczyciela po rozpoczęciu nauki w szkole.

-2. Umiejętność liczenia we wczesnym wieku.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Kampanie dla influencerów

    Platformy dla influencerów Najwięksi gracze w środowisku social media nie muszą starać się na własną rękę o wynajdywanie zleceń, bo te zlecenia same ich znajdują, albowiem reklamodawcy czy nawet przedsiębiorcy sami się do nich zgłaszają. Co innego influencerzy początkujący i nowi. Oni muszą już włożyć trochę wysiłku w znalezienie pierwszych zleceń, zanim w ogóle reklamodawcy…

  • Jak ćwiczyć mózg?

    Sposoby na dobrą pamięć Problemy z pamięcią dotyczą w zasadzie każdego. Niejednokrotnie spowodowane są one czynnikami zewnętrznymi takimi jak stres czy roztargnienie. Gorzej dzieje się jednak wtedy gdy notorycznie zapominamy o tym co musimy zrobić, bądź gdzie się pojawić. Rozwiązaniem mogą okazać się suplementy diety wzbogacone w składniki wspomagające pamięć oraz pracę mózgu. Nie jest…