Edukacja i Nauka

Edukacja domowa jest ciekawą alternatywą

1 10

Edukacja domowa jest ciekawą alternatywą w stosunku do tradycyjnej nauki w szkole. Na wniosek rodziców, dziecko może zaprzestać uczęszczania na tradycyjne lekcje i przyswajać wiedzę w domu. Na koniec semestru przeprowadzany jest egzamin, podczas którego sprawdzana jest przyswojona wiedza domowego ucznia. Edukacja domowa ma wiele zalet. Nauka domowa z pewnością będzie bardziej zindywidualizowana. Pracując tylko z jednym dzieckiem, można dostosować tempo pracy, prowadzić lekcję w ciekawych miejscach, zaś sama lekcja może trwać tyle czasu, ile potrzebuje dziecko.

Edukacja domowa ma wiele zalet, ale nie jest pozbawiona wad. Przede wszystkim jest ogromnym obciążeniem dla rodziców. To na nich spoczywa ciężar takiego zorganizowania zajęć, aby nauka przebiegała efektywnie. Jeśli dziecko nie chodzi do szkoły, trudniej jest podjąć pracę, ponieważ nie ma ono zapewnionej opieki.
Nauka w domu to zapewne wiele zalet, jednak psycholodzy zwracają uwagę na ważne kwestie wychowania społecznego. Szkoła to miejsce, w którym dziecko w naturalny sposób spotyka rówieśników. Edukacja domowa tego kontaktu nie zapewnia, więc należy poszukiwać innych możliwości przebywania dziecka wśród rówieśników.

About the author / 

admin

Related Posts

1 Comment

  1. Kraków szkoły językowe 28 maja 2016 at 03:02 - 

    Zapraszam na mój blog – tematyka bardzo podobna.

Losowe artykuły:

  • Pisanie pracy inżynierskiej

    Jak zacząć pisać pracę inżynierską? Przyszedł długo oczekiwany przez Ciebie moment. Zdałeś ostatni egzamin na studiach, teraz tylko napisanie pracy inżynierskiej i koniec jednego z trudniejszych etapów w Twoim życiu, wypełnionych nauką i pozbawionym większych ilości rozrywki. Myślałeś, że napisanie pracy dyplomowej to tylko formalność, a okazuje się, że Ty nawet nie wiesz, jak się…

  • Liceum wieczorowe Warszawa

    Liceum wieczorowe Warszawa Szkoła zawodowa to często wybierany kierunek przez młodzież po szkole podstawowej. Do wyboru jest wiele ciekawych kierunków, między innymi kucharz, fryzjer, mechanik samochodowy czy sprzedawca. Po zdobyciu odpowiedniego zawodu warto jednak pomyśleć o dalszym kształceniu i zdaniu matury, która będzie przepustką do studiów i różnorodnych kursów pomaturalnych. Szkoła wieczorowa to świetna opcja…