Edukacja i Nauka

Człowiek sukcesu

Off 16

Tutaj jest zawarte w zasadzie to, co napisałem powyżej. Szkoda Twojego życia, na obalanie systemu, bezcelową walkę z korporacjami czy rządem. Nie oznacza to, że musisz bezwzględne akceptować wszystko to, co świat ze sobą niesie, ale powinieneś zacząć myśleć racjonalnie. Wykorzystuj okazje jakie się nadarzają, bądź pozytywnym egoistą.

Altruizm jest podobno cechą człowieka, ale ja nie wierzę w jego istnienie. W zasadzie, z punktu widzenia teorii ewolucji, nie ma on żadnego logicznego sensu. Altruiści (tacy podręcznikowi) kierują się emocjami i raczej nie działają racjonalnie. Część osób myśli, że także są altruistami, gdyż pomagają bezinteresownie innymi. To mit – nie bierzesz np. pieniędzy lub innych korzyści za pomoc, ale tak naprawdę robiłeś coś, by zyskać w oczach Twojego przyjaciela, członka rodziny lub potencjalnego partnera.

Nauka nazywa taką sytuację altruizmem krewniaczym (odnosi się on zasadniczo do genów, ale na potrzeby tego tekstu zaproponowałem takie wytłumaczenie). Pamiętaj, że nie ma nic za darmo. Całkowite oddanie się wyższej sprawie nie istnieje.

„Popełniaj błędy i naprawiaj je
Gdy dotkniesz dna odbijaj się”

Każdy człowiek sukcesu zanim do czegoś doszedł, doznał szeregu porażek. Nie wszystko idzie zawsze jak po maśle. Człowiek ma prawo do błędu. Moim zdaniem popełnianie błędów, to tak naprawdę droga do sukcesu. Sekret tkwi w tym, że jeżeli jesteś nastawiony na rozwój, to zawsze będziesz szukał odpowiednich rozwiązań Twoich problemów. Dlatego właśnie tak mało ludzi odnosi sukces.

Coś tam zaczynają robić, mają jakiś pomysł, ale także słomiany zapał. Po pierwszym niepowodzeniu rezygnują. Ty nie możesz tak działać. Popatrz na ludzi biznesu. Gdy oni natrafiają na problemy, to zaczynają je rozwiązywać. Na tym właśnie polega ich klucz do sukcesu.

Umiejętność sprawnego podejmowania decyzji jest kluczowa. To działa trochę jak kolejka górska – raz jedziesz w górę, a raz w dół. Nie zawsze jest idealnie. Zmiany w życiu są ciągłe i często nieprzewidywalne. Musisz na nie szybko reagować. Pamiętaj, że konkurencja może to zrobić szybciej niż Ty.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Jak ćwiczyć mózg?

    Sposoby na dobrą pamięć Problemy z pamięcią dotyczą w zasadzie każdego. Niejednokrotnie spowodowane są one czynnikami zewnętrznymi takimi jak stres czy roztargnienie. Gorzej dzieje się jednak wtedy gdy notorycznie zapominamy o tym co musimy zrobić, bądź gdzie się pojawić. Rozwiązaniem mogą okazać się suplementy diety wzbogacone w składniki wspomagające pamięć oraz pracę mózgu. Nie jest…

  • Szkolenia interpersonalne

    Rozwój, czyli słów kilka o szkoleniach interpersonalnych Mając wewnętrzne blokady, obawiając się konfrontacji czy kontaktu z innymi ludźmi ciężko jest funkcjonować w dynamicznie zmieniającym się świecie. Ciężko również znaleźć odpowiednie zajęcie dla siebie kiedy wszystko nas przytłacza. W takim przypadku warto skorzystać ze szkolenia interpersonalnego. Szkolenia interpersonalne są dla każdego. Świat stoi przed nami otworem,…