Edukacja i Nauka

Coaching Toruń

Off 13

Co to jest coaching?
Jeśli masz wrażenie, że pojawiają się w Twoim życiu różne ograniczenia, że nie zawsze potrafisz być sobą, że wstyd nie pozwala Ci wypowiedzieć na głos swojego zdania na dany temat, jeśli wydaje Ci się, że nie możesz czegoś zrobić, bo napotkana przeszkoda jest nie do pokonania, jeśli brakuje Ci wiary we własne możliwości, to znaczy, że przyszedł czas, byś zainteresował się coachingiem.

Coaching jest to trening prowadzony przez wykwalifikowanego coacha, pomagający pojedynczym osobom w polepszaniu efektów działania czy inspirujący do świadomego dokonywania zmian. Coachowie pracują z klientami z różnych branż, związanych z biznesem, rozwojem kariery, finansami, zdrowiem i relacjami interpersonalnymi.

Coaching nie jest psychoterapią i jeśli klient ma problemy emocjonalne, to nie znajdzie u niego pomocy. Zadaniem coacha jest nauka zachowań w określonej sytuacji czy też nauka podejmowania decyzji. Jeśli trener posiada wiedzę specjalistyczną z dziedziny klienta to dobrze, ale nie jest to konieczne, najważniejsze są kwalifikacje coacha, związane z umiejętnością przekazywania wiedzy.

Działania coacha dążą do tego, aby zachęcić klienta do działania, aby sam zawalczył o osiągnięcie wyznaczonego celu. Chodzi o to, aby klient nabrał pewności siebie i zaufania do swoich umiejętności.

Dobrze jest, jeśli coach i klient darzą się nawzajem szacunkiem i zaufaniem.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Przedszkole Wilanów

    Jak zadbać o rozwój własnego dziecka w najlepszy sposób? Obserwowanie rozwijania się własnego dziecka daje ogromną satysfakcję i potrafi wywołać szczerą radość. Chęć wspierania wszechstronnego rozwoju swojej pociechy czasem powoduje wiele wątpliwości. Codzienne podejmowanie decyzji, które mogą mieć rzeczywisty wpływ na malucha dla niektórych rodziców są sporym obciążeniem. Jednym z najważniejszych wyborów w pierwszych latach…

  • Szkolenie z asertywności

    Do czego przyda się szkolenie z asertywności? Szkolenia dotyczące zachowań ludzi w różnych sytuacjach są coraz bardziej popularne i jak się okazuje bardzo przydatne. Przykładem może tu być szkolenie z asertywności, które pozwoli każdemu uczestnikowi nauczyć się i wyćwiczyć prawidłową postawę podczas odmawiania lub wyrażania swojego sprzeciwu oraz nieulegania wpływom innych osób. Szkolenie z asertywności…