Edukacja i Nauka

Rodzicami Aresa był Dzeus i Hera

Off 11

Rodzicami Aresa był Dzeus i Hera. Jako ze nie objawił w dzieciństwie żadnych talentów oddano go na wychowanie jednemu z tytanów. Nauczyciel sam niewiele umiał i zaszczepił Aresowi tylko zamiłowanie do ćwiczeń fizycznych i wojny. Kiedy bóg dorósł zamówił sobie u Hefajstosa cały arsenał mieczy, włóczni i tarcz i zszedł na ziemię. Ale ludzie na ziemi nie znali wojennego rzemiosła i jeśli wybuchały jakieś spory bijali się bez żadnych umiejętności, dopiero Ares nauczył ich jak się walczy. W trakcie wojny z gigantami nie wsławił się żadnymi wielkimi czynami, nikt nie widział do jak walczył, ale opowiadał o swoich bohaterskich czynach, aż kiedyś znikła na długi czas. Hermes znalazł go w jakimś lochu, do którego wrzucili go jacyś dwaj zbóje?długo nie pojawiał się na Olimpie ?stanowczo wolał walczyć z ludźmi niż z bogami?
Bogini Atena nie znosiła go?zawsze próbowała szukać z nim zwady, chciała go pokonać i upokorzyć. Nieraz mu się od niej dostało, ale gdy próbował się poskarżyć Dzeusowi dostał ostrą reprymendę.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Kampanie dla influencerów

    Platformy dla influencerów Najwięksi gracze w środowisku social media nie muszą starać się na własną rękę o wynajdywanie zleceń, bo te zlecenia same ich znajdują, albowiem reklamodawcy czy nawet przedsiębiorcy sami się do nich zgłaszają. Co innego influencerzy początkujący i nowi. Oni muszą już włożyć trochę wysiłku w znalezienie pierwszych zleceń, zanim w ogóle reklamodawcy…

  • Hologramy semestralne

    Hologramy semestralne Mało który student zdaje sobie sprawę, jak dużą rolę w jego życiu pełnią hologramy semestralne. Niektórzy nie wiedzą nawet, że właśnie tak nazywają się te naklejki na tyle ich legitymacji, która jak sama nazwa wskazuje, pełni funkcję legitymacyjną. Prościej mówiąc, dokument ten służy do potwierdzenia tożsamości, statusu studenta konkretnej uczelni i studiowanego kierunku….